Dlaczego nie warto trafić do KRD?

W dzisiejszych czasach rejestry dłużników są systematycznie prześwietlane nie tylko przez odpowiednie instytucje finansowe, które udzielają pożyczki, ale również przez osoby prywatne albo firmy. To właśnie Krajowy Rejestr Dłużników umożliwia błyskawiczne sprawdzenie wiarygodności potencjalnych kontrahentów.

Dlaczego nie warto trafić do KRD?

Jeżeli trafimy do KRD to niestety możemy mieć duży problem z uzyskaniem kredytu w banku. Jak powszechnie wiadomo każdy szanujący się bank sprawdza zdolność kredytową swoich potencjalnych klientów właśnie poprzez weryfikację rejestrów dłużników. Nawet najmniejsza rysa może spowodować utratę kredytu. Warto wspomnieć również i o tym, że rejestry sprawdzane są coraz częściej przez firmy, które udzielają popularnych chwilówek. Pożyczki pozabankowe w Polsce cieszą się dużym zainteresowanie i z roku na rok coraz więcej instytucji finansowych tego typu sprawdza swoich klientów w KRD, aby uniknąć późniejszych problemów. Warto wspomnieć również i o tym, że osoby, które trafią do KRD mogą mieć duży problem nawet z podpisaniem umowy z operatorem telefonii komórkowej albo dostawcą internetu. Firmy nie chcą ponosić ryzyka, dlatego też chętnie korzystają z bazy KRD, aby wyeliminować wszystkich spóźnialskich i nierzetelnych klientów.

Niekorzystny wizerunek

Każdy, kto prowadzi własną firmę bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że Krajowy Rejestr Dłużników może znacząco popsuć nasz wizerunek, przez co można stracić nie tylko klientów, ale również partnerów biznesowych. Jeżeli znajdujemy się w KRD to zdecydowanie trudniej jest podpisać transakcje biznesowe. Osoby, które nie spłacają swoich długów postrzegane są jako niewiarygodni, kłamliwi i nierzetelni partnerzy.

Za co można trafić do KRD?

Jak wspomniano powyżej wpisanie do KRD nie należy do najprzyjemniejszych doznań, dlatego też warto dowiedzieć się, w jaki sposób można uniknąć takiej sytuacji. Najbezpieczniej mogą czuć się oczywiście te osoby, które regularnie spłacają swoje zobowiązania. Warto jednak wspomnieć o tym, że do KRD można trafić nawet za niespłacenie mandatu. Warto pilnować przede wszystkim rachunków za usługi telekomunikacyjne i pocztowe. Uważać należy również na zadłużenia wynikające z wywozu nieczystości, o których zapomina wiele osób. Do KRD można trafić również za brak opłacania alimentów, nieuiszczanie opłaty za dostarczanie wody i ścieków albo za niespłacenie pożyczek online. Na szczęście, jeżeli zapomnimy o jakimś rachunku i trafimy do KRD, to po spłaceniu zobowiązań automatycznie z niego znikniemy.